Žymos archyvas: pjaustymo lentelė

Pjaustymo lentelė – virtuvėje naudojamas plokščias padėklas padedamas po pjaunamu produktu, tam, kad apsaugoti virtuvės baldų paviršius nuo sugadinimo ir sutepimo. Pjaustymo lentelės gaminamos iš medžio, plastiko, stiklo ir kitų tvirtų medžiagų. Tradiciškai pjaustymo lentelės būna stačiakampio, ovalo formos su rankena ir anga pakabinimui ant specialiai tam įrengtos pakabos. Pjaustymo lentelės turi būti pakankamai minkštos, kad kiek įmanoma mažiau bukintų peilius, ar kitus pjovimui naudojamus įrankius. Kita svarbi pjaustymo lentelės savybė – atsparumas kvapams. T.y. lentelė turi kiek įmanoma mažiau sugerti smulkinamo maisto kvapą. Privalumas virtuvinėje pjaustymo lentelėje dažnai yra griovelis, skirtas surinkti iš maisto ištekančiam skysčiui. Rekomenduojama virtuvėje turėti bent kelias pjaustymo lenteles skirtingiems produktams: mėsai, žuviai, duonai.

Pjaustymo lentelė su svarstyklėmis

Virtuvinė pjaustymo lentelė su svarstyklėmis

Jei viskas, ką pjaustote yra bulvės, morkos ir mėsa – viskas gerai, pagal receptą įdėję 3 morkas, 4 bulves ir iš parduotuvės nupirktos mėsos kilogramą, kurį ten pat ir pasvėrė profesionalas greičiausiai nesuklysite ir nepridarysite žalos nei sau nei kitiems, nors patiekalo gamyboje naudotos daržovės savo dydžiu ryškiai skirsis nuo normos.
Visai kita situacija, kai tenka smulkinti prieskonius. Ypač aštrius, pavyzdžiui aitriąsias paprikas, pipirus. Tada pasakymas „iš akies“ gali būti pavojingas jūsų ir svečių sveikatai, arba bent jau gali sugadinti nuotaiką visam vakarui.

Tokiam atvejui, kai tenka susmulkinti tiksliai žinomą kiekį produkto pravartu naudoti virtuvines svarstykles. Dar geriau – kai tos svarstyklės yra integruotos tiesiai pjaustymo lentelėje – tokiu atveju net nereikia vargti perkeliant susmulkinto maisto į svėrimo indą – pakanka nuo lentelės pjaustymo paviršiaus peiliu braukiant perkelti maistą ant svėrimo paviršiaus ir lentelėje įmontuotas indikatorius parodys tikslią masę. Viskas, akivaizdžiai aišku, kiek dar trūksta, ar yra per daug prismulkinta maisto.
Dornob.com

Patobulinta pjaustymo lentelė

Patobulinta pjaustymo lentelė

Dar viena virtuvinė lentelė maisto pjaustymui, kuri palengvina tą varginančią ir tiek netvarkos ant stalo pridarančią maisto kelionę nuo lentelės iki lėkštės, į kurią reikia perkelti supjaustytą maistą.
Su tokia lentele viskas žymiai paprasčiau – dėkite pjaustymo lentelę ant virtuvinio stalo, į specialiai padarytą ovalo formos įpjovą įstatykite lėkštę, kur reiks perkelti supjaustytą maistą, susmulkinkite ir peiliu perkelkite lentelės turinį į lėkštelę. Viskas.
Jokio kilnojimo, jokių maisto trupinių ar gabalėlių ant stalo, nereikia valyti stalo po pjaustymo.
Maisto pjaustymas su tokia lentele greitesnis, švaresnis ir paprastesnis. Tegyvuoja naujų virtuvės įrankių kūrėjai ir tobulintojai.

Dornob.com

Pjaustymo lentelė su liniuote

Virtuvinė pjaustymo lentelė su liniuote

Virtuvinė pjaustymo lentelė su įmontuota centimetrine liniuote. Receptuose dažnai sakoma: „supjaustykite centimetro storio riekelėmis“, arba „supjaustykite pusės centimetro dydžio kubeliais“, arba tiesiog „supjaustykite vienodo storio riekelėmis“.

Jeigu neišeina išmatuoti „iš akies“, o norisi viską daryti tiksliai pagal receptą – negi nešiesi liniuotę, ruletę, ar kitą atstumo ar ilgio matavimo prietaisą. Ypač, kai sumanūs žmonės sukūria tokius patogius ir funkcionalius dalykus, kaip virtuvinė pjaustymo lentelė su integruota liniuote.

Reflection of me

Pjaustymo lentelė tiksliukams

Virtuvinė Pjaustymo lentelė tiksliukams

Esate inžinierius, visur siekiate tobulai tikslių formų? Ši virtuvinė pjaustymo lentelė kaip tik Jums! Morkos bus supjaustytos idealiai vienodo ilgio šiaudeliais, o agurkai – tikrai bus supjaustyti kubeliais, kaip ir sakoma recepte, o visai ne nenusakomos formos dariniais, kurie gaunami naudojant įprastinę pjaustymo lentelę!

Rasta Incedible Things